23948sdkhjf
Log ind eller opret et abonnement for at gemme artikler
Få adgang til alt indhold på Lastbil Magasinet
Ingen binding eller kortoplysninger krævet
Gælder kun personlig abonnement.
Annonce
Annonce

Første kran i ny Hiab-serie

Annonce

Flemming Nørgaard Anlæg A/S havde brug for en ny og større kran med radiostyring i stedet for den gamle Hiab 12 TM uden radiostyring.

Valget blev en Hiab i den nye krangeneration X-Hipro 192 E-5. En kran i 18 tm-klassen med fem hydrauliske udskud og med en rækkevidde på 15,2 meter. Løftekapaciteten er 4900 kg på 3,4 meter og 880 kg ved 15,0 meter.

Annonce

Den avancerede HIAB HiPro er udstyret med det nyeste inden for kranteknologi, og det gør kranen til en særdeles hurtig, brugbar kvalitetskran med lang holdbarhed og lave driftsomkostninger.

Annonce

Flemming Nørgaard Anlæg A/S har en 4-akslet lastvogn og en del varevogne. Firmaet laver en bred vifte af anlægsarbejde, haveanlæg, græsklipning, kloak og kabelarbejde.

Annonce

[add:440]

Annonce
Annonce
Annonce Annonce
BREAKING
{{ article.headline }}
0.063|instance-web03