23948sdkhjf

Mange besøgte nyt truckcenter

Det blev et tilløbsstykke, da Truckcenter Midtjylland i Hjøllund i lørdags holdt åbent hus. Over 500 kunder, venner af huset og andre interesserede mødte op, da det tidligere Midtland Auto markerede centrets modernisering med et omfattende åbnings-arrangement.

»Det kommer bag på mange, hvor omfattende vores vifte af servicetilbud er blevet. Ud over det traditionelle værksted har vi bl.a. smede- og opbygningsafdeling, hydraulikværksted, dækcenter, smørehal, syns- og bremsehal, vaskeanlæg og tankrensningsanlæg. Derfor var det rart, at så mange i lørdags fik syn for sagen,« siger direktør Kenneth Jensen, Truckcenter Midtjylland.

Af lørdagens mange aktiviteter kan nævnes lastvogns-simulatoren fra TSU, der tiltrak sig stor interesse med over 50 gennemførte simulationer.

[add:165]

Kommenter artiklen
Job i fokus
Gå til joboversigten
Udvalgte artikler

Nyhedsbreve

Send til en kollega

0.099