23948sdkhjf
Log ind eller opret for at gemme artikler
Få adgang til alt indhold på Lastbil Magasinet
Ingen binding eller kortoplysninger krævet
Gælder kun personlig abonnement.

Fra lastbiler til tøjdesign

Sækko Design - reklamevirksomheden i Padborg, som normalt tilbyder dekoration og indpakning af bl.a. lastbiler og trailere, fokuserer nu også på produktion og opsætning af skilte.

»Vi mærker en stigende efterspørgsel på skilte, og når vi nu alligevel tilbyder kunderne dekoration af deres køretøjer, så kan vi jo lige så godt tilbyde de resterende produkter i paletten af reklamer, som gør virksomhederne synlige, herunder brochurer, visitkort og altså skilte,« siger Michael Gadegaard fra Sækko Design.

Sækko Design har således det sidste år leveret forskellige skilteløsninger, og har senest leveret en løsning til den kendte tøjdesigner Henriette Zobel.

»Vi blev spurgt, om vi også dekorerede butiksvinduer i København, og da vi har et landsdækkende servicenet, var det ikke noget problem. I løbet af få dage var Henriette Zobel butiksvinduer dekoreret,« fortæller Michael Gadegaard, der håber at få flere opgver for det kendte designfirma fremover.

[add:145]

BREAKING
{{ article.headline }}
0.048|instance-web03