23948sdkhjf
Log ind eller opret for at gemme artikler
Få adgang til alt indhold på Lastbil Magasinet
Ingen binding eller kortoplysninger krævet
Gælder kun personlig abonnement.
Annonce
Annonce

Direktørskifte hos Comlog

Annonce

Comlog A/S har fået ny adm. direktør. Det er Søren Als Christiansen, der afløser Michael Fedder som i stedet bliver direktør for datterselskabet Comlog Telematic Solutions GmBH i Tyskland.

»Tyskland er et yderst vigtigt marked for os. Nu styrker vi vores fokus på Tyskland endnu mere, idet jeg vil koncentrere mig om at sikre os en endnu stærkere position på dette marked,« siger Michael Fedder.

Annonce

Søren Als Christiansen kommer fra en stilling som nordisk salgsdirektør hos Comlog. Han får base på virksomhedens hovedkontor i Aabybro.

Annonce

Comlog, der blev grundlagt i 1992, er som pioner-virksomhed en af de mest erfarne aktører inden for GPS- og GSM/GPRS-baserede flådestyrings-systemer til transport- og logistikbranchen.[add:102]

Annonce
Annonce
Annonce
Annonce Annonce
BREAKING
{{ article.headline }}
0.063|