23948sdkhjf
Log ind eller opret for at gemme artikler
Få adgang til alt indhold på Lastbil Magasinet
Ingen binding eller kortoplysninger krævet
Gælder kun personlig abonnement.

Ny transportvirksomhed i Kolding

En ny transport- og logistikvirksomhed, atieselskabet LOGCHEMIE i Kolding, har netop set dagens lys.

Virksomheden, der er centralt beliggende tæt ved motorvejen i Kolding, har en lagerkapacitet på 6000 m2. Der er tale om et opvarmet lager, og virksomheden er endvidere godkendt til farligt gods. På adressen Ellehammersvej 1-3 i Kolding er der endvidere indrettet 400 m2 administrationsbygning.

Gammel kending i chefstolen

I direktørstolen hos LOGCHEMIE sidder en gammel kending inden for branchen - Ole Behrens. I mere end 25 år har han været beskæftiget i speditionsbranchen - seneste 10 år som direktør for DACHSER DANMARK.

Firmaets idégrundlaget er at tilbyde komplekse og kundeintegrerede logistikløsninger lige fra oplagring til pakning, plukning, mærkning m.v.

LOGCHEMIE udfører internationale transporter - primært Skandinavien, Tyskland og Benelux.

I forbindelse med åbningen er der reception fredag den 3. september kl. 14-17 på virksomhedens adresse Ellehammersvej 1-3, 6000 Kolding.

BREAKING
{{ article.headline }}
0.047