DSV holder investor-telekonference i eftermiddag klokken 16.00, hvor alle investorer, aktionærer, analytikere og andre er velkomne til at deltage.
På mødet præsenteres DSVs 2. kvartalsmeddelelse for 2004, og der vil være lejlighed til at stille spørgsmål. Deltagere fra DSV er:
Leif Tullberg, administrerende direktør
Kurt K. Larsen, koncerndirektør
Jens Lund, økonomidirektør
Telekonferencen kan følges på telefonnummer
70 26 50 40. Telekonferencen starter klokken 16.00 og kan følges på dansk. Der kan stilles spørgsmål både på dansk og engelsk. Forudgående tilmelding er ikke nødvendig.
Kan følges på nettet
Telekonferencen kan følges direkte med billed- og lydsignal via DSVs website på enten dansk (www.dsv.dk) eller engelsk (www.dsv.dk/defaultUK.asp) eller via Københavns Fondsbørs på www.cse.dk. Spørgsmål kan kun stilles ved opringning til telekonferencen. Bemærk at det kræver Microsoft Media Player installeret for at følge telekonferencen. Programmet kan downloades gratis fra begge websites. Der vil i timerne op til telekonferencen være mulighed for at teste opkoblingen på de nævnte web-adresser.