23948sdkhjf
Log ind eller opret for at gemme artikler
Få adgang til alt indhold på Lastbil Magasinet
Ingen binding eller kortoplysninger krævet
Gælder kun personlig abonnement.

91 kubikmeter gående gulv til Hundested

MSC Transport har fået leveret en 3-akslet Legras walkingfloor-trailer på 91 m3

Traileren er opbygget med det kraftige 10 mm gulv, VBK-automatpresenning, fjernbetjening til både gulv og automatpresenning, dør i fronten, samt kraftige forstærkede bagdøre med 2 stanglukkere pr. dør.

Den kører på 3 stk. BPW-aksler med tromlebremser, hvorpå der er monteret 385/65 R22,5” M+S dæk på Alcoa DuraBright alufælge. Aksel 1 er løftbar, og aksel 3 er medstyrende.

Alle betjeningsfunktioner samt el-samleboksen er monteret i værktøjskasser – beskyttet mod det fugtige klima i Skandinavien.

Langs begge sider er der i kassen indbygget 8 stk. orange LED-sidemarkeringslygter, ligesom der på toppen i bag er monteret 5 stk. røde LED-postionslygter.

Der er i alt monteret 6 stk. LED-arbejdslamper – 2 stk. på hver side samt 2 stk. bagerst på kofanger.

Traileren leveres med 2 års fabriksgaranti, hvilket er standard på en Legras-trailer.

Trailere Se tema
BREAKING
{{ article.headline }}
0.094|