23948sdkhjf
Log ind eller opret for at gemme artikler
Få adgang til alt indhold på Lastbil Magasinet
Ingen binding eller kortoplysninger krævet
Gælder kun personlig abonnement.
Annonce
Annonce

Transport Øst denne weekend: Kärcher vasker bilerne

Kächer: Stort program af professionelt vaskeudstyr til transportbranchen.
Annonce

På Transport Øst 2019, 7. og 8. september i Greve, fortæller den odenseanske forhandler og servicepartner Kärcher Center DKM blandt andet om Kächers store program af professionelt vaskeudstyr til transportbranchen. 

I forhold til denne branche er det primært højtryksrensere, med både koldt og varmt vand, samt Kärchers store program af bilvaskeanlæg, der er interessant for messens gæster.  

Annonce

Kärchers TB-program med vaskemaskiner til lastbiler byder på masser af fleksibilitet, så programmet passer til enhver lastbilstørrelse ude hos vognmændene. 

- Men vi tilbyder også produkter, der ikke nødvendigvis har noget med transportbranchen at gøre - eksempelvis støvsugere og vinduesvaskere, fortæller medindehaver Jeanett Willemoes, Kärcher Center DKM. 

Annonce

Hele landet

Kärcher Center DKM’s montører servicerer erhvervs- og privatkunder i hele landet. Dermed løser forhandleren alle opgaver indenfor Kärchers produktprogram, blandt andet til last- og personbilanlæg, lager- og kontorområder, højtryksrensere og støvbindingsanlæg. 

Annonce

Blandt Kärchers mange løsninger og maskiner til transport- og logistikbranchen er højtryks- og tæpperensere, støvsugere, maskiner med Spray-Ex-system, gulvvaskere, feje- og sugemaskiner, redskabsbærere, snekastere, tilbehør og rengøringsmidler.  

Annonce

Kärcher Center DKM sælger også udstyr til private samt industri-, hotel- og restaurationsbranchen samt landbruget.

Annonce
Vognmænd Se tema
Annonce Annonce
BREAKING
{{ article.headline }}
0.078|