23948sdkhjf
Log ind eller opret for at gemme artikler
Få adgang til alt indhold på Lastbil Magasinet
Ingen binding eller kortoplysninger krævet
Gælder kun personlig abonnement.

ESA Trucks udvider salgsstyrken

ESA Trucks har ansat tre nye lastvognskonsulenter som skal være med til at styrke salget i Sydjylland samt opbygge et helt nyt område i det nord og midtjyske.

Renè Falkenberg bor i Nørresundby og vil være tilknyttet den nye DAF-servicepartner LTC på Sundsholmen i Nørresundby. Renè har været sælger af lastbiler samt opbygninger, tippelad, hejs, kraner mm. Rene vil betjene kunder i det nordjyske område samt et stort område syd for Limfjorden.

[pic:24491]Kim Lassen bor i Rødekro og vil være tilknyttet ESA Trucks’ afdelinger i Kolding og Padborg. Kim er udlært mekaniker, har kørt som chauffør, været disponent i en vognmandsforretning, og de sidste 8 år solgt et andet lastvognsmærke. Kim vil betjene kunder i Sydjylland, trekantområdet og Fyn.

[pic:24492]Jørn Pedersen bor i Esbjerg og være tilknyttet ESA Trucks i Kolding.

Jørn har kørt som chauffør, været underviser på AMU-center samt senest solgt tiptrailere. Jørn vil betjene kunder i området fra Lunderskov til Ribe og op til Herning til Kolding samt enkelte kunder på Fyn.

[pic:24493]Ole Frisk, som startede ved ESA Trucks i foråret 2014, har fået  ansvaret for salgsafdelingen og vil stadig være i det sønderjyske område samt betjene flådekunder.

ESA Trucks Danmark, som er autoriseret DAF-forhandler, er en del af ESA-koncernen, som er startet i 1927 i Holland. ESA har 6 afdelinger i Holland, 4 afdelinger i Polen og indtil nu 2 afdelinger i Danmark.

[add:503]

BREAKING
{{ article.headline }}
0.047|instance-web03