23948sdkhjf
Log ind eller opret for at gemme artikler
Få adgang til alt indhold på Lastbil Magasinet
Ingen binding eller kortoplysninger krævet
Gælder kun personlig abonnement.
Annonce
Annonce

Nye gardiner til Niels Laustrup

Annonce

Niels Laustrup Christiansen A/S har fået leveret en ny Kel-Berg 3-akslet Maxi Flexi-gardintrailer til 34 europaller.

Den nye gardintrailer har en bund, der er leveret med 28 mm hårdttræsplanker nedlagt i galvaniserede omega-profiler, som er fastgjort med galvaniserede skruer. Der er 6 stk. forskydelige sidestolper med bræddeholdere og 24 træbrædder.

Annonce

Traileren er opbygget på et galvaniseret letvægtschassis med længdevanger opsvejst i I-profil, St. 52.3, med stærke tværvanger og forstærkninger. Den kører på 3 stk. 9 tons BPW-aksler med tromlebremser og original BPW-luftaffjedring.

Annonce

Den nye trailer er leveret af Ivan Kristensen fra Lastas.

Vognmandsfirmaet Niels Lautrup Christiansen A/S blev grundlagt i 1996 af Niels Lautrup Christiansen. Firmaet løser transportopgaver lokalt og internationalt, dvs. i Skandinavien/Europa med speciale i Tyskland og Sverige. Firmaets administration og lagerkapacitet er placeret syd for Aabenraa.

Annonce

[add:338]

Annonce
Annonce
Annonce Annonce
BREAKING
{{ article.headline }}
0.078|