23948sdkhjf
Log ind eller opret for at gemme artikler
Få adgang til alt indhold på Lastbil Magasinet
Ingen binding eller kortoplysninger krævet
Gælder kun personlig abonnement.

Ny Scania til Toftlund

Henning Juulsen Transport ApS i Toftlund har for nylig afhentet sin flotte nye Scania R500 6x2 ved Thompson Rental i Hedensted.

Scania-lastbilen er leveret med Topline-førerhus og Euro5-motor. Bagtøjet er af typen R780 og en motortype DC1606/500 HK (369 kW).

Opbygningen er foretaget ved Lastas og er Lastas' specelle Nordica-opbygning specielt til at køre i de skandinaviske lande. Opbygningen består af følgende: Luftforskydelig skammel, fuld aludørk og med monteret værktøjskasse i venstre side.

[pic:16451]Derudover er der monteret skivebremser på alle aksler og EBS-bremser, stor tank samt snekædebeslag er monteret. Der er monteret rødt plys i i hele kabinen og et 19" fladskærm med indbygget dvd-afspiller.

[add:237]

[add:177]

BREAKING
{{ article.headline }}
0.065|instance-web01