23948sdkhjf
Log ind eller opret for at gemme artikler
Få adgang til alt indhold på Lastbil Magasinet
Ingen binding eller kortoplysninger krævet
Gælder kun personlig abonnement.

Generationsskifte i Intertruck

Efter 10 års tilløb har Steen & Thomas B. Jensen nu gennemført sidste led i et planlagt generationsskifte. Thomas B. Jensen har fra årsskiftet overtaget sidste halvdel af anparterne i handelsfirmaet Intertruck Dealing ApS og er herefter eneejer.

Steen B. Jensen vil fortsat have sit daglige virke i firmaet, og først senere på året er der truffet aftale om løbende reducering af arbejdstiden. Steen vil således også i årene frem have tilknytning til firmaet. Firmaet fortsætter i øvrigt uændret med alle aktiviteter, forhold og de syv ansatte medarbejdere.

Intertruck Dealing ApS er en nichevirksomhed med speciale i køb og salg af lastbiler og andre relaterede produkter. Firmaet har over 40 års erfaring i branchen og opererer både på det nære lokalmarked, over hele landet og på eksportmarkederne inden for og uden for EU-området.

[add:182]

[add:166]

BREAKING
{{ article.headline }}
0.062|