23948sdkhjf

Stor interesse for ny transportmesse

Der er endnu fire måneder til, men interessen for sommerens transportmesse i Vandel 18.-20. juni er allerede stor.

I alt har 52 firmaer booket en stand, og mange flere ventes at melde sig til i de kommende måneder.

»Folk tager rigtig positivt imod det. Der er allerede mange tilmeldte, og endnu flere virker interesserede uden at have meldt sig til endnu,« siger salgschef Bjarne Routhe fra Lastbil Magasinet, der står bag messen.

Han tror og håber, at der samlet vil komme over 100 tilmeldte, hvilket vil gøre transportmessen til den største af sin slags herhjemme.

Samme weekend som transportmessen vil der også blive afholdt Lastbil Show og en mc-udstilling på arealerne ved den gamle flyvestation i Vandel. 

I september 2009 arrangerede Lastbil Magasinet Transport Øst i Greve, hvor i alt 62 udstillere deltog - og denne messe vender tilbage i år den 11.-12. september. Men i Vandel bliver det første gang, bladet arrangerer en messe i det vestlige Danmark.

Se mere info om messen og tilmeldte udstillere på www.transportmessen.dk.

[add:180]

[add:193]

Kommenter artiklen
Job i fokus
Gå til joboversigten
Udvalgte artikler

Nyhedsbreve

Send til en kollega

0.058