23948sdkhjf
Log ind eller opret for at gemme artikler
Få adgang til alt indhold på Lastbil Magasinet
Ingen binding eller kortoplysninger krævet
Gælder kun personlig abonnement.
Annonce
Annonce

Modulvogntog i København uden problemer

Annonce

Artiklen "Bilisterne opdager ikke modulvogntog" har fået Per Asp, Knudstrup til at sende denne kommentar:

"For otte år siden kørte jeg en demomodel af et modulvogntog igennem Danmark. Vi startede i Frederikshavn og endte i København, med stop og fremvisning i alle større byer på turen.

Annonce

Den sidste tur gik fra Greve og ind til Oslofærgen i Københavns havn på en fredag klokken ca. 16.00!!!

Alle, der kender ruten dertil, ved, at man skulle ind forbi Christiansborg med alle de mange cyklister og andre bløde trafikanter. Jeg var i sagens natur ikke særlig erfaren i at køre modulvogntog, men havde INGEN, absolut INGEN problemer med at gennemføre turen!

Annonce

Så kære minister og embedsmænd, prøv nu at lytte til lægfolk i denne sag, og ikke kun til de professionelle "brokkere", som ikke kan se ud over deres egen næse, men brokker sig, hvis ikke lige vinden blæser den vej, de ønsker."

Annonce

Per Asp
Kærvej 9, Knudstrup
8620 Kjellerup[add:102]

Annonce
Annonce
Annonce Annonce
BREAKING
{{ article.headline }}
0.063|instance-web03