23948sdkhjf
Log ind eller opret for at gemme artikler
Få adgang til alt indhold på Lastbil Magasinet
Ingen binding eller kortoplysninger krævet
Gælder kun personlig abonnement.

Nye afdelingsledere hos Besko

Besko A/S har udnævnt to nye afdelingsledere i hhv. Padborg og Greve.

I Padborg har Jesper Skellgaard-Nielsen overtaget jobbet som afdelingsleder efter John Nielsen, som herefter vil koncentrere sig om at lede afdelingen i Kolding.

Jesper Skellgaard-Nielsen er uddannet engroshandel-assistent, og kom til Besko som intern sælger i oktober 2006.

Ny leder i Greve

Yngve Midtgaard er udnævnt som afdelingsleder hos Besko i Greve. Han afløser Stig Jensen, der er gået på pension.

[pic:12316]Yngve Midtgaard er oprindeligt uddannet mekaniker. Han har været afdelingsleder i 13 år hos Refako, og har siden juni 1991 været ansat hos Besko som intern sælger.

40 medarbejdere

Besko A/S er en grossistvirksomhed i den tunge transportsektor med hovedkontor i Skanderborg og afdelinger i Greve, Kolding, Padborg samt Randers.

Besko A/S beskæftiger ca. 40 medarbejdere, og er baseret på salg af importerede reservedele og komponenter til lastbiler, busser, sættevogne og påhængsvogne.

Virksomheden er en del af BPW-gruppen, som har hovedsæde i Wiehl, Tyskland, og datterselskaber i det meste af verden.[add:57]

BREAKING
{{ article.headline }}
0.046|