23948sdkhjf
Log ind eller opret et abonnement for at gemme artikler
Få adgang til alt indhold på Lastbil Magasinet
Ingen binding eller kortoplysninger krævet
Gælder kun personlig abonnement.
Annonce
Annonce

’Løver’ til Lauge

Fire styk nye MAN TGX 26.500 6x2/2 BLS – med udstyrspakken X-lion.
Annonce

Lauge Transport A/S i Padborg investerer i fire styk nye MAN TGX 26.500 6x2/2 BLS – med udstyrspakken X-lion.

Bilerne er udstyret med den stærke MAN D26-motor, MAN TipMatic gearkasse, opbygget med en totalvægt på 26 tons og udstyrspakken X-lion til langturskørsel.

Annonce

Udstyrspakken er konsekvent målrettet til at levere optimal førerassistance og suveræn komfort. Det er med til at hæve komforten og sikkerheden ved lagturskørsel – både under kørslen og i hvilepauserne.

Annonce

Bilerne er dermed udstyret med MAN Sound System samt den omfattende Driver Comfort-pakke.

Sidstnævnte pakke indeholder luftaffjedret komfortsæde med lændestøtte, skuldertilpasning og sædevarme, køleboks under køjepladsen, opbevaringsrum på førerhusets bagvæg med svanehalslampe, betjeningspanel, vækkeur og ladestation, fyr og klimaanlæg, ACC (Adaptiv Fartpilot), MAN Efficient Cruise, luftaffjedret førerhus, akseltryksmåler, 7” multimedieskærm med navigation og håndfri til to telefoner.

Annonce

MAN-konsulent Frank Albert Nissen har solgt de fire ’løver’, der er klargjort hos MAN i Padborg.

Annonce
Annonce
Nye lastbiler Se tema
Annonce Annonce
BREAKING
{{ article.headline }}
0.203|