Har du planer om projekter eller bogudgivelser, der kan fastholde dansk landevejstransports historie eller om seniorarrangementer for forhenværende indehavere/ledere af vognmands-/transportvirksomheder?
Drømmer du om en studierejser/et studieophold mv. med henblik på at søge ny viden og inspiration på godstransport – og logistikområdet?
AnnonceMangler du økonomisk støtte til forskning og innovationsprojekter inden for transport og logistik eller initiativer, der fremmer branchens omdømme?
AnnonceEller har du kendskab til vognmænd, chauffører eller administrative medarbejdere i branchen, der på grund af færdselsuheld, alvorlig sygdom eller lignende er kommet i en trængt og ulykkelig situation?
AnnonceI så fald kan der være penge at hente i FDE Fonden, der nu åbner en ny ansøgningsrunde. Fristen er i denne omgang 31. marts.
Annonce[add:391]
[add:393]
Annonce