23948sdkhjf

Prøv at linde lidt på højrefoden

Artiklen "Elefant-væddeløb er dårlig markedsføring" har fået Kurt Gjelstrup-Jørgensen, der er formand for Landsklubben for fragt og

vognmandschauffør, til at sende denne kommentar:

"Jeg har lidt svært ved at se problemet. I færselsloven står der, at ved overhaling skal man nedsætte hastigheden, om fornødent holde stille. Hvad er problemet?

Vi burde være blevet klogere, for hvis man husker tilbage til, da bødekataloget blev indført - inden da var man også ude med advarsler. Dem ville vi ikke høre, og når man ikke vil det, må man føle. Desværre er det her som andre steder de få, der ødelægger det for de mange.

Prøv bare en enkelt gang at linde lidt på højrefoden, næste gang du bliver overhalet, og se så hvor mange timer, minutter, sekunder, du kommer senere frem."

Kurt Gjelstrup-Jørgensen
Søvej 12
4140 Borup

[add:38]

Kommenter artiklen
Job i fokus
Gå til joboversigten
Udvalgte artikler

Nyhedsbreve

Send til en kollega

0.062